Krwiaki podpaznokciowe
Krwiaki podpaznokciowe
Opis zabiegu
Krwiak podpaznokciowy to wylew krwi pod paznokciem, do którego dochodzi po uszkodzeniu znajdujących się tam naczyń krwionośnych. Najczęściej pojawia się po urazie mechanicznym. Wynaczyniona krew gromadzi się tkankach i wywiera na nie ucisk, co może być przyczyną bólu i dyskomfortu.
Krwiak pod paznokciem przybiera ciemnobrązową lub czarną barwę. Jego wielkość może być różna. Wpływa na nią przede wszystkim siła urazu mechanicznego. Niekiedy towarzyszy mu uszkodzenie płytki paznokciowej lub jej oddzielenie się od łożyska
Dlaczego duży krwiak pod paznokciem musi być usunięty?
Duże krwiaki podpaznokciowe wymagają usunięcia, ponieważ mogą powodować bolesne i poważne powikłania. Uraz, w czasie którego dochodzi do wynaczynienia krwi pod płytką paznokcia, może skutkować uszkodzeniem macierzy paznokcia.
Duży krwiak pod paznokciem jest przyczyną bólu, który może być na tyle silny, że utrudnia codzienne funkcjonowanie.
W takich przypadkach pomoc podologa jest niezbędna. Usuwanie krwiaka podpaznokciowego polega na nawierceniu płytki paznokciowej specjalnym frezem.
Dzięki temu wynaczyniona krew może się ewakuować. Ucisk na tkanki ustępuje, co przynosi wyraźną ulgę. Zabieg kończy się założeniem opatrunku zabezpieczającego.
Więcej informacji
Przygotowanie
Przeciwwskazania
Zalecenia po zabiegu
Profilaktyka
Najczęściej zadawane pytania
Jaki zabieg będzie najlepszy dla mnie?
Medyczny podstawowy zabieg podologiczny jest przeznaczony dla osób ze stopami, na których nie występują modzele ani odciski lub problem jest niewielki.
Medyczny specjalistyczny zabieg podologiczny to zabieg skierowany dla stóp z bardzo dużymi zmianami hiperkeratotycznymi, które pojawiają się w przebiegu wielu chorób.
Z jakich etapów składa się zabieg pedicure medycznego?
Każdy z zabiegów poprzedzony jest oględzinami stóp, identyfikacją problemów i wywiadem podologicznym. Na podstawie informacji zebranych w wywiadzie można opracować plan terapii podologicznej. Następnie stopy są dezynfekowane, paznokcie skracane i opiłowywane, oczyszczane są wały okołopaznokciowe i skórki, opracowywana jest podeszwowa część skóry stóp (na tym etapie usuwane są modzele i odciski jeśli występują), na zakończenie zabiegu na skórę aplikowany jest odpowiednio dobrany preparat pielęgnacyjny.
Czy zabiegi są bolesne?
Masz pytania?
Wolimy kontakt telefoniczny, ale możesz do Nas napisać używając formularza kontaktowego.
Profesjonalny gabinet, Panie podolog są empatyczne, wykonują swoją pracę profesjonalnie. Wykonano badanie stóp z doborem indywidualnych wkładek ortopedycznych, które klinika wykonuje na miejscu, dzięki temu czas oczekiwania na wkładki jest krótki. Z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce.